Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kartáčování

Výroba kartáčových dílců

Kartáčování výrobků je v současné době hodně žádaná úprava dřeva. Při této úpravě dochází ke zvýraznění struktury dřeva mezi měkkými a tvrdými lety. Každá dřevina se dá vykartáčovat. Na některých dřevinách je drásání výraznější a na některých naopak méně výrazné.

Co ovlivňuje výraznost drásání - jednak zmiňované druhy dřevin, nařezání dřeviny - jestli se jedná o tangenciální nebo radiální řezy, hustota dřeviny apod. .

Nejčastější výrobky

Veškěrý nábýtek, stoly, stolky, obklady = palubky, podlahová prkna, dveře, kuchyňská dvířka apod. .

Novou technologií drásání dokážeme vyrábět nejen dílce rovné, ale i výrobky oblé a různě zakřivené.

Dýhované kartáčové výrobky jsou cenově dostupnější nežli výrobky z mesivu. Masivní kartáčované výrobky mají výhodu, že mohou být velmi hluboce drásány. Někteří zákazníci požadují až brutální kartáčování, zhotovování prasklin a záseků.

Ceny

Konferenční stolek - v modelu velký starý dubový trám včetně kartáčování, čelně krájené dýhy, praslin, záseků a výrazného sražení hran. Vše ošetřeno voskem s hlubokým zaleštěním. Rozměr 250 / 45 / 45 cm. - 47 300,- + DPH

Kuchyňská dvířka - v provedení dub (skladba materiálu - dtd 16 mm, ohranění vrstvenou dubovou hranou o tloušce 2 mm, po ohranění následuje plošné dýhování; zadní nepohledová strana - dýha dub 0,9 mm voskovaná a leštěná; přední pohledová strana - dýha dub rustikální 2,5 mm kartáčované, zhotovení prasklin a záseků, voskování, hluboké zalešťování včetně hran),  cena 1 m2 - 2 790,- + DPH

Jiné poptávky Vám na vyžádání rádi naceníme.

Povrchová úprava

Používáme kvalitní švédské olejové tvrdovosky od firmy Ciranova.

Vosky se nanášejí ve dvou vrstvách.

  1. Nános se aplikuje ve větší vrstvě. Po 24 hodinách od nanesení vosku prochází výrobky speciálním leštícím strojem. Tato leštička vosk mírně zahřeje na přesně požadovanou teplotu a hluboce zaleští. U této technologie nedochází ke stírání neabsorbovaného vosku, ale naopak k rozleštění naneseného vosku a to i v hlubokých drásaných místech. Při tomto způsobu povrchové úpravy je zaručena zvýšená celková odolnost a snadnější údržba drásaných výrobků. 
  2. Nános se opět rozlešťuje.

 

 

 

 

Příspěvky

Úkázky kartáčování

21. 10. 2018

| Rubrika: Kartáčování

| Fotografie: Kartáčování